Aktualności

KAJKO I KOKOSZ LECĄ NA ZACHÓD

04-08-2020

Słynny komiks Janusza Christy Kajko i Kokosz – Szkoła latania po raz pierwszy ukaże się w Danii! Premiera jest planowana na  październik 2020 r. Prawa do tytułu kupiło działające od 2010 roku Wydawnictwo Zoom.

Przez dziesięć lat, dzięki wydawnictwu, ukazało się w Danii ponad 500 najpopularniejszych tytułów z rynku frankofońskiego, ale również z innych krajów europejskich. W tym roku wśród 60 nowych tytułów pojawi się po raz pierwszy komiks z Polski.

– O ile wiem, będzie to w ogóle pierwszy polski komiks wydany w Danii – mówi Michael G. Nielsen, przedstawiciel Wydawnictwa Zoom. – Kiedyś pracowałem dla Egmont, gdzie poznałem Tomasza Kołodziejczaka, wydawcę komiksów z polskiego oddziału. Dużo opowiadał o serii Kajko i Kokosz i bardzo ją polecał. Pracując już w Zoom postanowiłem wydać ten tytuł. Mam nadzieję, że naszym czytelnikom ta pełna humoru i zabawnych ilustracji historia przypadnie tak samo do gustu, jak wam w Polsce - opowiada Nielsen.

Za tłumaczenie Szkoły latania odpowiedzialny jest Rune Brandt Larsen, który przełożył na język duński między innymi powieści o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

Wydawca obiecuje, że wiosną 2021 r. ukaże się w Danii kolejny album o przygodach Kajka i Kokosza – Na wczasach.


 

lista aktualności