Aktualności

KOMUNIKAT

22-04-2020

Szanowni Państwo

 

Ostatnich kilka tygodni to trudny okres dla polskich wydawców i księgarzy. Ekonomiczne skutki pandemii COVID-19 dotykają nasz rynek, jak i wiele innych obszarów biznesowych w Polsce i na świecie. Dodatkowo, jak mogliście się Państwo dowiedzieć z mediów branżowych, na przełomie kwietnia i maja Egmont Polska sprzedaje swój dział książki firmie HarperCollins Polska.

 

Wszystko to sprawiło, że musieliśmy gruntownie zrewidować naszą strategię wydawniczą na bieżący rok, dokonać znacznych zmian w planach, dostosować działania promocyjne do sytuacji, kiedy nie odbywają się targi i konwenty. Wstrzymaliśmy także druk niemal gotowego katalogu.

 

Wiemy, że wielu Czytelników czeka niecierpliwie na kolejne nowości wydawnicze, długoterminowe zapowiedzi oraz komentarze do sytuacji rynkowej. Planujemy ogłoszenie naszych planów na ten rok pomiędzy 8 a 12 maja 2020 r., czyli mniej więcej w terminie odwołanego Pyrkonu. Wówczas udostępnimy w sieci zaktualizowany katalog oraz opowiemy o różnych projektach i inicjatywach wydawniczych.

 

Chcemy przekazać fanom komiksów informacje wiarygodne i aktualne, dlatego serdecznie prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości. Możecie Państwo być jednak pewni, że wspaniałych komiksowych nowości od Egmontu w tym roku nie zabraknie.

 

Pozdrawiamy w czasach zarazy,

Komiksowa Załoga Egmont Polska

 

PS. Tak prezentuje się okładka nowego katalogu.

lista aktualności