Aktualności

KOMIKSOWEGO 2020 ROKU!

15-01-2020

Klub Świata Komiksu chciałby złożyć wszystkim swoim czytelnikom wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz niezwykłych, pozytywnych doświadczeń w tegorocznych lekturach.

Rok 2019 był bardzo udany dla komiksowego segmentu wydawnictwa Egmont. Wprowadziliśmy na rynek ponad 250 nowości. Tradycyjnie największymi hitami sprzedażowymi były nowe tomy klasycznych serii – Thorgal, Asteriks, Kajko i Kokosz. Bardzo cieszy nas świetne przyjęcie (i sprzedaże, i recenzje) pełnometrażowej kontynuacji „Kajka i Kokosza” (Królewska Konna). Dużym i nietypowym projektem była linia niskonakładowych komiksów DC „Batman Noir”. Zaczęliśmy wydawać wiele nowych serii, i dziecięco-familijnych (jak „Kasia i jej kot”, „Kolekcja Dona Rosy”, „Iznogud”), i adresowanych do starszego odbiorcy (jak „Neonomicon”, „Bloodborne” czy „DC Black Label”). W komiksie superbohaterskim tradycyjnie prym wiedli „Batman” i „Deadpool”. Ważną dla nas akcją była kreacja 12 polskich okładek do komiksów DC.

Oczywiście, mamy świadomość, że na polski rynek trafia obecnie mnóstwo komiksów od wielu wydawców i że czytelnicy mają bardzo duży wybór. Jednak nie zwalniamy tempa i w 2020 planujemy aktywne działania we wszystkich segmentach naszej oferty. Wydamy podobną co w 2019 liczbę tytułów. Uruchamiamy kilka nowych serii dziecięcych (np. „Pamiętniki Wisienki”, „Enola Holmes”, „Minecraft”). W linii superbohaterskiej kontynuujemy nasze serie i wydajemy pojedyncze, znakomite, oczekiwane i ważne dla uniwersów komiksy (np. „Mr Miracle”, „Doomsday Clock”, „Silver Surfer”). Szykujemy też nowości dla fanów komiksu gatunkowego (kryminał, science fiction, fantasy, western) - już w styczniu do rak czytelników trafią takie międzynarodowe hity jak adaptacje powieści Agathy Christie, a w pierwszej połowie roku jeszcze „Conan”, „Dorwać Ramireza”, „OKP Dolores”, „Jim Cutlass”. Po kilku latach przerwy wznowimy kilka albumów Grzegorza Rosińskiego (np. „Western”).

 

Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu.
 

lista aktualności