Aktualności

KAJKO I KOKOSZ NA SCENIE

06-12-2019

Stołeczny Teatr Syrena przygotowuje sceniczną wersję kultowego komiksu „Kajko i Kokosz”! Premiera jesienią 2020 roku.

Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy podpisała w grudniu 2019 roku umowę licencyjną z Teatrem Syrena w Warszawie na realizację musicalu Kajko i Kokosz. Szkoła latania na podstawie komiksu Janusza Christy.

Umowa została sygnowana pod koniec roku, ale praca nad koncepcją musicalu trwa od kilku miesięcy, dzięki czemu premiera może być planowana już na październik 2020 roku.

Nie bez powodu do realizacji wybrana została Szkoła latania Janusza Christy. Z jednej strony jest to propozycja dla najmłodszych i uczniów, którzy poznają przygody bohaterów Mistrza w IV klasie szkoły podstawowej na lekcjach z języka polskiego, z drugiej – to idealna propozycja na rodzinne wyjście do Teatru.

– Jestem przekona, że nie tylko dzieci pojawią się na spektaklach. Dla dorosłych fanów, bohaterów rysowanych przez Dziadka, wizyta w teatrze będzie  równie przyjemnym obowiązkiem. Marzyłam o filmie, teraz powstanie musical. To niesamowite, cenne i ważne dla mnie osobiście – mówi Paulina Christa, Prezes Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy, wnuczka twórcy komiksów o bohaterach Mirmiłowa.

W najbliższych miesiącach poznamy obsadę i realizatorów spektaklu. – Na bieżąco informować będziemy o pracach nad końcowym scenariuszem, strojami bohaterów, pokażemy kulisy powstawania musicalu Kajko i Kokosz. Szkoła latania – informuje Marcin Zawada, zastępca dyrektora Teatru Syrena. – Liczę, że zaskoczymy pozytywnie widzów nie tylko jakością spektaklu, ale i kampanią promocyjną – dodaje Zawada zastrzegając, że jeszcze za wcześnie na odkrywanie wszystkich kart.

Bieżące informacje będą pojawiały się na stronach
Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy
Teatru Syrena

lista aktualności