Aktualności

UNIWERSUM DC WE WROCŁAWIU

29-10-2019

Gdyby Batman był z Wrocławia... Na szczęście nie musieliśmy czekać na taki cud, by zobaczyć okładkę komiksu z przygodami Mrocznego Rycerza z wrocławskim motywem. Polskich okładek do polskich wydań albumów z uniwersum DC powstało w sumie dwanaście, a sześć z nich będzie można obejrzeć w pierwszej dekadzie listopada podczas American Film Festival we Wrocławiu.

Polskie miasta na alternatywnych okładkach albumów DC (które wydane zostały również z okładkami oryginalnymi) pojawiły się dzięki polskim rysownikom zaproszonym do współpracy przez wydawnictwo Egmont. Okazją do umieszczenia portretów superbohaterów i superłotrów DC w polskich dekoracjach jest stworzenie enklawy świata DC w Polsce: od 28 września 2019 do 2 lutego 2020 r. w zabytkowej Hali Maszyn dawnej elektrociepłowni w łódzkim EC1 prezentowana jest wystawa
Sztuka DC. Świt superbohaterów.

Na wystawie w Łodzi można obejrzeć prawie 200 oryginalnych plansz komiksowych, około 300 wstępnych szkiców oraz grafik koncepcyjnych do filmów, wybór oryginalnych kostiumów filmowych i rekwizytów oraz wszystkie polskie okładki do albumów DC.

Sześć polskich okładek, z grafiką Grzegorza Przybysia prezentującą Batmana we Wrocławiu na czele, będzie można zobaczyć w Kinie Nowe Horyzonty w stolicy Dolnego Śląska podczas American Film Festival, czyli od 5 do 11 listopada 2019 r. W ramach festiwalu odbędzie się także 6 listopada spotkanie z kuratorem łódzkiej wystawy Piotrem Komorowskim „Pop czy art? Superbohaterowie w historii kina”. Rozmowę z gościem poprowadzi Kaja Klimek.

ZOBACZ TEŻ:
SZTUKA DC. ŚWIT SUPERBOHATERÓW W ŁODZI
POLSCY ARTYŚCI RYSUJĄ BOHATERÓW DC COMICS

 

lista aktualności