Aktualności

NOWY THORGAL - PRZEDPREMIERA W KRAKOWIE!

24-10-2019

Na czytelników, którzy odwiedzą stoiska Wydawnictwa EGMONT na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie podczas najbliższego weekendu, będzie czekała niesamowita niespodzianka – dostępny przedpremierowo najnowszy album z serii „Thorgal”!

 

Pustelnik ze Skellingaru, trzydziesty siódmy tom najsławniejszej europejskiej serii fantasy, stworzonej przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme’a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego, ukaże się w Polsce dopiero 13 listopada. To oznacza, że goście stoiska Egmontu będą mogli poznać dalsze przygody Thorgala Aegirssona, bohatera wychowanego przez wikingów, trzy tygodnie przed oficjalną premierą!

Głównego bohatera wciąż prześladuje jego dawne wcielenie, kiedy jako Shaigan był postrachem Północy i dokonywał straszliwych zbrodni. Pora wyrównać rachunki ze zmorami przeszłości.

Do osady Thorgala przybija statek z mieszkańcami odległych szkockich wysp. Jedna z pasażerek rozpoznaje w ciemnowłosym wikingu Shaigana Bezlitosnego, który niegdyś wyrżnął jej rodzinę. Postanawia się zemścić. W efekcie Thorgal wyruszy w daleką drogę, aby raz na zawsze uporać się z prześladująca go przeszłością. Będzie też musiał zawrzeć nowy pakt z bogami...

Scenariusz najnowszego tomu „Thorgala” napisał Yann Le Pennetier, współautor innych serii z tego samego uniwersum – „Louve” i „Thorgal: Młodzieńcze Lata”, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych oraz młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych. Autorem ilustracji okładkowej jest Grzegorz Rosiński.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STOISKA EGMONT C 47, HALA WISŁA
MTK KRAKÓW, 24 - 27.10.2019

 

lista aktualności