Aktualności

NIESPODZIANKI WYDAWNICZE

05-09-2019

Drodzy Czytelnicy,
ponieważ nasz katalog komiksowy na rok 2019 pojawił się w kwietniu, zabrakło w nim kilku pozycji, które ukażą się w Klubie Świata Komiksu jeszcze do końca tego roku. 
Poniżej przedstawiamy listę publikacji z datą premiery przypadającą na listopad 2019 r.

Premiery grudniowe zaprezentujemy jutro (6 września).

 

Kraina Lodu
Jednocześnie ukażą się dwa albumy z tej serii: W poszukiwaniu siebie oraz Droga do domu.
Seria o przygodach bohaterów znanych z disnejowskiego przeboju filmowego Kraina Lodu. Akcja komiksu, podobnie jak filmu i książek, rozgrywa się w królestwie Arendelle, czyli tytułowej Krainie Lodu.
Scenarzysta obu albumów, Joe Caramagna, jest autorem scenariuszy, rysunków i oprawy literniczej do wielu amerykańskich komiksów, przede wszystkim do publikacji wydawnictwa Marvel.

Premiera: 13 listopada 2019

 

 

Kaczogórd
Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Syn Słońca

Nowa kolekcja komiksów z Kaczogrodu. Album otwiera cykl prezentujący komiksy Dona Rosy, uważanego za następcę Carla Barksa i jednego z najwybitniejszych twórców historii osadzonych w świecie disnejowskich kaczek z Kaczogrodu. 

Premiera: 20 listopada 2019

 

 

Jonka, Jonek i Kleks, tom 9.
Odwiedziny smoka

Długo wyczekiwany przez fanów tom serii. Przygody legendarnych bohaterów polskiego komiksu dziecięcego autorstwa Szarloty Pawel ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach czasopisma „Świat Młodych”. W albumie zaprezentowane zostały komiksy, które ukazywały się w piśmie w latach 1977–1980. Tylko jeden z nich – Na wakacjach – był w przeszłości wydany w formie książkowej.

Premiera: 20 listopada 2019

 

 

Power Rangers
Mighty Morphin Power Rangers – Rok pierwszy

Komiks dla wielbicieli popularnego serialu. Trzymająca w napięciu akcja i dynamiczne rysunki – komiksowa wersja Power Rangers doskonale oddaje ducha serialu. Scenariusz napisał Kyle Higgins (Batman, Nightwing), a zilustrował go Daniel Bayliss.

Premiera: 20 listopada 2019

 

 

30 dni nocy
Album autorstwa Steve’a Nilesa i Bena Templesmitha to surowa i brutalna powieść grozy przedstawiająca mroczny świat Barrow, małego miasteczka na północnym krańcu Alaski, gdzie zimowa noc trwa 30 dni. Kiedy nadejdzie, odcięci od świata i pogrążeni w ciemności mieszkańcy będą zdani na łaskę krwiożerczych istot.
Wydanie zbiorcze zawiera tytułowe 30 dni nocy, Mroczne dni i Powrót do Barrow.

Premiera: 20 listopada 2019

 

 

Rick i Morty. Encyklopedia
Animowane przygody Ricka i Morty’ego to esencja czarnego humoru, gdzie nie istnieją ani tematy tabu, ani nieodpowiednie żarty.
Rick i Morty. Encyklopedia to książka dla tych, którzy nie boją się zajrzeć za kulisy tego wywrotowego serialu! Bogato ilustrowany album stanowi niewyczerpane źródło informacji i smakowitych ciekawostek związanych z powstawaniem kolejnych odcinków animacji  zdecydowanie nieprzeznaczonej dla dzieci.

Premiera: 27 listopada 2019

 

 

lista aktualności