Aktualności

II WOJNA DOMOWA

02-07-2019

Komiks to medium, w którym historie lubią powracać. Wydarzenie „II wojna domowa” jest jednym z najlepszych przykładów tego zjawiska. Tym razem swoistej kontynuacji doczekała się świetna historia sprzed lat – wydana także w Polsce Wojna domowa Marka Millara i Steve’a McNivena, opowieść o wielkim konflikcie pomiędzy superbohaterami pod wodzą Kapitana Ameryki i Iron Mana, która zainspirowała jeden z większych przebojów kinowych MCU (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów). W „II wojnie domowej” superbohaterowie znów wkroczą na wojenną ścieżkę – tym razem będzie to starcie Iron Man kontra Kapitan Marvel. Ich spór wybuchnie po tym, jak przebudzą się moce pewnego potężnego jasnowidza, i będzie dotyczył tego, czy powinno się aresztować ludzi za zbrodnie, jeszcze zanim je popełnią.

Główna część tej historii – stworzona przez Briana Michaela Bendisa i Davida Marqueza niemal trzystustronicowa II wojna domowa – została wydana w jednym tomie i będzie największym wydarzeniem w serii wydawniczej Marvel Now 2.0 w tym roku. Jednak, jak to bywa przy tak ważnych komiksach, jej poboczne wątki znajdziemy w wielu innych seriach. Wpływ II wojny domowej na mutantów i Petera Parkera będzie można zobaczyć w specjalnych tomach II wojna domowa: X-Men i II wojna domowa: Amazing Spider-Man, a inne jej wątki pojawią się w komiksach Niezwyciężony Iron Man i Mockingbird oraz w kolejnych częściach serii „Avengers”, All-New Wolverine, „Deadpool” i „Ms Marvel” (każda z nich będzie miała podtytuł II wojna domowa).

Niemal każdy z bohaterów Marvela będzie musiał zająć stanowisko, wybrać pomiędzy bezpieczeństwem a wolną wolą i udzielić poparcia albo Iron Manowi, albo Kapitan Marvel. Często ten wybór zdeterminuje jego dalsze losy i przygody. Krótko mówiąc, te wakacje upłyną w polskich komiksach Marvela pod znakiem II wojny domowej.

 

lista aktualności