Aktualności

SERIAL O KAJKU I KOKOSZU

30-05-2019

Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał dotację na zrealizowanie animowanego serialu o Kajku i Kokoszu. Jak informuje producent EgoFILM, rozpoczynają się prace nad odcinkiem pilotażowym, a jednocześnie będą prowadzone działania związane z pozyskaniem dofinansowania także z innych źródeł.

 

– To jeden z kilku najważniejszych projektów Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy, który był celem jej powstania w sierpniu 2015 r. – mówi Paulina Christa, wnuczka i spadkobierczyni Janusza Christy, Prezes Fundacji. – Marzenia dziadka zaczynają się spełniać. Komiks Kajko i Kokosz oraz inne jego dzieła powracają i zyskują coraz większą popularność wśród nowych Czytelników. Sprzedaż komiksu rośnie, pojawiła się kontynuacja, jest w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych w szkole podstawowej…a teraz realizacja serialu nabiera realnych kształtów. Wierzę, że to dopiero początek i w krótce zaskoczymy naszych Fanów kolejnymi projektami, które finalizujemy – dodaje Paulina Christa.

Nad scenariuszem animacji pracują scenarzyści świetnie obeznani ze światem wykreowanym przez Janusza Christę: Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Nad kształtem plastycznym animacji będą czuwać Piotr Bednarczyk i Sławek Kiełbus. Reżyserią zajmie się Leszek Nowicki, który ma na koncie m.in. animowaną adaptację komiksu o Wilqu Super Bohaterze.

 

Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolory) są autorami Królewskiej konnej - pierwszej pełnowymiarowej nowej fabuły komiksowej o Kajku i Kokoszu, która ukaże się w czerwcu nakładem Egmontu w 3. tomie serii "Nowe przygody Kajka i Kokosza".

 

 

 

 

 Więcej informacji o serialu na stronie Fundacji Kreska

O 3 tomie nowych przygód Kajka i Kokosza

Komiksy Janusza Christy o Kajku i Kokoszu

Nowe przygody Kajka i Kokosza

lista aktualności