Aktualności

NOWY ASTERIKS W KSIĘGARNIACH I KINACH

16-01-2019

Nowe przygody nieugiętych Galów trafią w tym tygodniu do księgań i kin! Pełnometrażowy film animowany Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru trafi na duże ekrany 18 stycznia, a od 16 stycznia będzie dostępny album pod tym samym tytułem. Tym razem fabuła ma formę opowiadania autorstwa Oliviera Gaya z rysunkami Fabrice’a Tarriny.

Druid Panoramiks ma poważny kłopot. Doznał przykrego upadku i doszedł do wniosku, że już najwyższa pora zabezpieczyć przyszłość mieszkańców wioski. Szybko musi podjąć konkretne działania. Sam jednak może sobie nie poradzić. Ale bez obaw! Asteriks i Obeliks na pewno nie zostawią go w potrzebie. Wspólnie wyruszają na poszukiwania młodego, utalentowanego druida, któremu Panoramiks mógłby przekazać tajemnicę magicznego wywaru! Nie wie jednak, że straszny Sulfuriks, jego dawny rywal ze szkoły druidów, przygotował iście  makiaweliczny plan, aby wejść w posiadanie formuły magicznego wywaru. Na Teutatesa! Jeśli mu się powiedzie, wioska będzie zgubiona.
W albumie „Tajemnica magicznego wywaru” jak zwykle nie brakuje wielu zabawnych sytuacji, niespodziewanych przeszkód, bijatyk oraz oczywiście... magicznego wywaru!

Asteriks to seria francuskich komiksów wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo. Od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

Egmont Polska wydaje nieprzerwanie tę serię komiksową w polskiej wersji językowej od 1991 roku.

 

lista aktualności