Aktualności

SPOTKANIE Z TWÓRCAMI BRADLA

01-10-2018

Kazimierz Leski powraca w trzecim tomie serii Bradl autorstwa Tobiasza Piątkowskiego i Marka Oleksickiego!

Muzeum Powstania Warszawskiego i wydawnictwo Egmont zapraszają na premierę trzeciego tomu serii komiksowej BRADL

W spotkaniu, które poprowadzi Marta Perchuć-Burzyńska, udział wezmą m.in. autorzy komiksu: Tobiasz Piątkowski i Marek Oleksicki. Gościem specjalnym będzie Zbigniew Kruszewski, wieloletni znajomy Kazimierza Leskiego.

3 października (środa) 2018
godz. 18.30
Muzeum Powstania Warszawskiego
Sala pod Liberatorem
ul. Grzybowska 79, Warszawa

Po rozprawie z krwiożerczym Helmutem Radkem Kazimierz Leski pragnie znowu być szpiegiem Muszkieterów. Nad organizacją zbierają się jednak czarne chmury – znikają fundusze i meldunki wysyłane na zachód. Prywatne śledztwo narazi Bradla nie tylko na zagrożenie ze strony Gestapo, ale także na gniew samego Inżyniera. Co ukrywa tajemniczy wynalazca? Klucz do zagadki znajduje się w archiwach japońskiego wywiadu.

Trzeci tom rozpoczyna nowy rozdział w przygodach Bradla. Okupowana Warszawa zmienia się w szachownicę, na której figury ustawiają wywiady wielu państw. Na światło dzienne wychodzą sekrety z przeszłości szefa Muszkieterów Stefana Witkowskiego. Niemcy również nie próżnują, w tajemnicy opracowując zbrodniczy plan zagrażający całemu miastu.

Album został wzbogacony o wstęp historyczny dr. Władysława Bułhaka, szkice poszczególnych kadrów i postaci oraz fotografie archiwalne.

lista aktualności