Aktualności

GARFIELD ZNOWU W KSIĘGARNIACH

21-09-2018

Wydawnictwo Egmont wprowadza ponownie do sprzedaży serię komiksową „Garfield”. Tym razem będzie to kompletna i chronologiczna kolekcja w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy.

Pierwszy album Garfield. Tłusty koci trójpak autorstwa Jima Davisa trafił do sprzedaży 19 września 2018 r. To zebrane w jednym tomie 3 książki pasków komiksowych – Garfield jako taki, Garfield nabiera wagi i Garfield imponujący. Do końca przyszłego roku, co kwartał, ukaże się jeszcze pięć zbiorczych albumów.

Garfield jest ucieleśnieniem nieskończonych pokładów cynizmu, przywar, niepohamowanego apetytu, ale też specyficznego poczucia humoru. Czego się boi? Wizyty u weterynarza i ewentualnego upadku przemysłu makaronowego. Zapytany o swój ulubiony sport, odpowiada: "Co rano, przed śniadaniem, wykonuję solidną żwawą drzemkę".

Garfield urodził się (gdzieżby indziej) w kuchni włoskiej restauracji, w 1978 roku. Kiedy właściciel oddał go do sklepu zoologicznego, Garfield myślał, że już po nim. Ale udało mu się... Bo tego wiekopomnego dnia pewien pechowy dżentelmen, niejaki Jon Arbuckle, stanął w progu sklepu. Wierzcie lub nie, ale Garfield ważył wtedy niecałe 2,5 kilograma. Jednak dzięki cudownie obsesyjnej pasji do makaronów szybko stał się pierwszym grubym kotem Ameryki, którego losy śledzą codziennie miliony ludzi na świecie. Nic dziwnego, że jego zarobki dochodzą do miliarda dolarów rocznie. Garfield w wywiadach „skromnie” podkreśla, że swojego sukcesu właściwie nie zawdzięcza nikomu, a zarobione pieniądze pozwoliły mu na wynajęcie kota, który kąpie się za niego.Król sarkazmu debiutował dokładnie 40 lat temu na łamach kilkudziesięciu amerykańskich gazet. Co ciekawe, Jim Davies pierwotnie publikował paski komiksowe z insektami, ale bez większego sukcesu. Przygody komara nie porwały czytelników. Dopiero drugie podejście, do pomysłu na komiksowego bohatera, chwyciło. Autor uznał, że czytelnicy często utożsamiają się ze swoimi domowymi pupilami. Pies pojawiał się już w paskach komiksowych, dlatego Davies wymyślił kota! I jak się okazało nie byle jakiego.

Garfield. Tłusty koci trójpak, który trafia właśnie do sprzedaży, to kolekcja komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt i poczucie humoru.

lista aktualności