Aktualności

KOLEKCJA DC ODRODZENIE W POLSCE

07-09-2017

We wrześniu br. wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie albumów komiksowych z cyklu „DC Odrodzenie” (w oryginale DC Universe Rebirth), w której zaprezentuje najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. Do końca roku na rynek trafi aż 16 serii, m.in. Batman, Superman, Wonder Women, Green Arrow, Flash i Suicide Squad.

„DC Odrodzenie” to pełna i zsynchronizowana prezentacja najważniejszych serii i postaci DC Comics restartująca całe uniwersum i rozpoczynająca nowe przygody bohaterów. Dla starych fanów to odświeżenie znanych postaci, dla nowych - doskonały moment do rozpoczęcia przygody z komiksowym światem DC.

Prapremiera czterech pierwszych serii „DC Odrodzenie” odbędzie się 15 września 2017 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. To wydarzenie uświetni wizyta Jima Lee, legendarnego rysownika komiksów z wydawnictwa DC Comics. Do regularnej sprzedaży komiksy trafią 20 września.Długa historia

Superman i Batman to ikony amerykańskiej kultury. Ich przygody wydawane są od lat 30. ubiegłego wieku. Dziś są jednymi z setek komiksowych postaci, to zawsze pozostają najważniejsi i najbardziej rozpoznawalni. Przez kilkadziesiąt lat opublikowano tysiące komiksów o ich przygodach, a ich fikcyjną rzeczywistość rozbudowywano o kolejne wątki, postaci, akcesoria. Co pewien czas wydawnictwo DC odświeżało uniwersum, prostując zbyt skomplikowane wątki, dostosowując scenografię komiksów do realnego świata, wprowadzając bardziej aktualne problemy społeczne. Ostatni taki duży restart miał miejsce w 2011 roku, gdy rozpoczęto wydawanie linii „New 52” (znanej polskim czytelnikom jako „Nowe DC Comics”).


Czym jest „DC Odrodzenie”?

„DC Odrodzenie” to kolejna zmiana uniwersum, nie tylko rozpoczynająca nowe przygody superbohaterów, ale łącząca uniwersum DC ze światem kultowej powieści graficznej Alana Moore’a „Strażnicy”. To także potężne przedsięwzięcie wydawnicze i biznesowe – na rynek wprowadzono kilkadziesiąt nowych serii. Całe uniwersum DC Comics, w którym żyją setki znanych i tysiące mniej znanych komiksowych postaci, zostaje uproszczone i uporządkowane. „DC Odrodzenie” to pomysł na silny, wspólny świat i jedną, wielką historię przywracającą najlepsze wartości, jakimi charakteryzowały się dawne komiksy wydawnictwa DC Comics. Nowy pomysł, nowa strategia, nowe otwarcie okazało się wielkim sukcesem na rynku amerykańskim. Zachwyceni byli czytelnicy, krytycy i komiksowi księgarze, bo w księgarniach pojawili się nowi odbiorcy, co przyczyniło się do ogólnego wzrostu zainteresowania komiksami.
Jak zacząć?

Wprowadzeniem do wydarzeń opowiedzianych w premierowych albumach z „DC Odrodzenie” są komiksy „Superman – Lois i Clark”, „Superman – Ostatnie dni Supermana”. Przede wszystkim jednak wgląd do nowego świata DC zapewnia album „Uniwersum DC – Odrodzenie” (wydany w formacie DC Deluxe) - pełen aluzji i odniesień do wszystkich serii, a także do klasycznych „Strażników”.

Polska edycja

Nakładem Egmont Polska w ramach kolekcji „DC Odrodzenie” w 2017 roku ukaże się 16 różnych serii z najważniejszymi superbohaterami DC. Komiksy z nowego uniwersum będą trafiać do sprzedaży co miesiąc (po cztery) w nowym, tańszym formacie, ale łączącym doskonałą jakość wydania z wysokim komfortem lektury. Każdy tom będzie wydany w miękkiej oprawie ze skrzydełkami w cenie 39,99 zł. W salonach EMPIK równolegle będzie dostępna w sprzedaży specjalna, limitowana wersja ze srebrnymi okładkami.Cztery pierwsze albumy, jakie ukażą się w ramach Uniwersum „DC Odrodzenie”, to:
Superman – Syn Supermana
Green Arrow – Śmierć i życie Olivera Queena
Batman – Jestem Gotham
Suicide Squad – Oddział Samobójców – Czarne więzienie


Kolejne tytuły wydawane po polsku w linii „DC Odrodzenie” w 2017 roku:

•    Październik:
- Flash - Piorun uderza dwa razy
- Superman Action Comics - Ścieżka zagłady
- Liga Sprawiedliwości – Maszyny zagłady
- Batman Detective Comics - Powstanie Batmanów


•    Listopad:
- Aquaman – Utonięcie
- Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni – Prawo Sinestro
- All Star Batman – Mój największy wróg
- Nastoletni Tytani – Damian wie lepiej


•    Grudzień:
- Harley Quinn – Umrzeć ze śmiechem
- Nightwing – Lepszy niż Batman
- Batman – Noc Ludzi Potworów
- Wonder Woman – Kłamstwa

 

lista aktualności