Aktualności

NOWE SERIE KLASYCZNEGO MARVELA

09-08-2017

Dwie nowe serie Marvel Classic zadebiutują już jesienią 2017 i będą kontynuowane w roku 2018 (kolejne tomy każdej z nich pojawią się mniej więcej co kwartał). Będą to obszerne (300-500 stron) tomy prezentujące jedne z najciekawszych historii Marvela z Wolverinem i Daredevilem.

Daredevil - niewidomy prawnik za dnia i mroczny mściciel po zmroku - jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych bohaterów w uniwersum Marvela. Jego bieżąca popularność wynika w sporej mierze z serialu Netflixa, ale nie byłoby go, gdyby na swej ponad półwiecznej komiksowej drodze postać ta nie natrafiła na kilku wybitnych twórców gatunku od Franka Millera po Briana Michaela Bendisa. Właśnie komiksy stworzone przez tego ostatniego wspólnie z rewelacyjnym rysownikiem Alexem Maleevem, będzie można przeczytać niebawem po polsku. Opowieści o mrocznej krucjacie Daredevila, o jego problemach z utrzymaniem w sekrecie swej tożsamości i nowej wielkiej miłości.
W 2018 roku ukażą się kolejne tomy cyklu napisane przez znakomitego scenarzystę Eda Brubakera.

Daredevil: Nieustraszony, tom 1
Scenariusz: Brian Michael Bendis; Rysunki: David Mack, Alex Maleev, Manuel Gutierrez, Terry Dodson i Rachel Dodson; Tłumaczenie: Marceli Szpak
Liczba stron: 480
Cena: 119,99 zł
Premiera: 25.10.2017


Wolverine - jeden z najpopularniejszych komiksowych superbohaterów wszech czasów. Mutant, wrażliwy twardziel, członek X-Men i Avengers, niewysoki mięśniak z pazurami z adamantium. Gość, który jest w stanie przeżyć niemal wszystko, bo jego mutacja to zdolność samoleczenia najpoważniejszych obrażeń ciała. Wolverine od ponad czterdziestu lat pojawia się na planszach komiksów Marvela i wzbudza wielkie emocje.  
Kolekcja, która niebawem pojawi się po polsku, to wybór komiksów autorstwa wyrazistego scenarzysty - Jasona Aarona, który stara się tu pchnąć Wolverine’a na sam skraj człowieczeństwa, żeby sprawdzić, jak wtedy zachowa się bohater. Czy wciąż jeszcze będzie można go nazywać bohaterem? To komiksy bliższe słynnej (i niedawno wydanej po polsku) serii Aarona "Skalp" niż standardowym superbohaterskim opowieściom. To albumy dla starszych, doświadczonych już czytelników, którzy wiedzą, że komiksy o herosach w kostiumach bywają ostre i mroczne oraz skłaniają do niespodziewanych refleksji.

Wolverine
Scenariusz: Jason Aaron; Rysunki: Howard Chaykin, Ron Garney, Adam Kubert, Stephen Segovia, Udon Studios; Tłumaczenie: Sebastian Smolarek
Liczba stron: 396
Cena: 99,99 zł
Premiera: listopad 2017

 

lista aktualności