Aktualności

KAJKO I KOKOSZ - NOWE PRZYGODY WE WRZEŚNIU

05-08-2016

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934-2008) przygody dwóch słowiańskich wojów od dziesięcioleci są jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych w Polsce.

Wydawnictwo Egmont kilka lat temu przygotowało pełną kolorową edycję oryginalnego cyklu, składającą się z 20 tomów.

Kontynuacji kultowej serii podjęli się znani polscy scenarzyści i rysownicy: Piotr Bednarczyk, Krzysztof Janicz, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Norbert Rybarczyk i Tomasz Samojlik.

Wszyscy oni z szacunkiem podeszli do ducha oryginału, a zarazem każdy z nich stworzył opowieść we własnym niepowtarzalnym stylu, dzięki czemu powstał niezwykle ciekawy zbiór historii z Mirmiłowa. W komiksie
Obłęd Hegemona powracają starzy bohaterowie – rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze z Hegemonem na czele, niesforny smok Miluś, a także sami tytułowi bohaterowie, lecz w dziecięcej postaci.

Tego wydarzenia komiksowego miłośnicy Kajka i Kokosza nie mogą przegapić! W "Nowych przygodach" znajdą wszystko to, za co kochali oryginalną serię – czary, bijatyki i humor. A także wiele nowych pomysłów, zarówno rozwijających stare wątki, jak i poszerzających świat znany z niezapomnianych opowieści Janusza Christy.

Wszystkich fanów twórczości Janusza Christy i polskich komiksów serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami i wydawcą poświęcone nowym przygodom Kajka i Kokosza, które odbędzie się 1.X.2016 w Łodzi podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

ZOBACZ TEŻ:

NOWE PRZYGODY WOJÓW MIRMIŁA I INNE NIESPODZIANKI
MARVANO JESIENIĄ W POLSCE!
LUCKY LUKE – RESTART SERII
HUGO WRACA W PAŹDZIERNIKU!
KLASYKA MARVELA W KŚK
LEGENDARNY RELAX NA MFKiG

lista aktualności