Aktualności

NOWE PRZYGODY WOJÓW MIRMIŁA I INNE NIESPODZIANKI

23-05-2016

Na Festiwalu Komiksowa Warszawa pojawił się katalog KOMIKSY 2016 prezentujący zapowiedzi Klubu Świata Komiksu do końca roku.

Na spotkaniu z wydawnictwem Redaktor Naczelny Klubu Świata Komiksu Tomasz Kołodziejczak potwierdził kilka wcześniejszych informacji oraz zdradził prawdziwą sensację.

Na październik tego roku szykowany jest pierwszy komiks z serii „Kajko i Kokosz: Nowe przygody". W skład albumu wejdą cztery 9-stronicowe spin-offy o Łamignacie, Zbójcerzach, Milusiu oraz o dzieciństwie Kajka i Kokosza.

Twórcami historyjek są: Maciej Kur, Piotr Bednarczyk (autorzy serii "Lil i Put"), Sławomir Kiełbus (namaszczony przez Christę na jego następcę), Tomasz Samojlik, Norbert Rybarczyk i Kapral (twórca najsłynniejszego bloga o twórczości Janusza Christy na-plasterki.blogspot.com). Nowy komiks będzie kontynuacją, zarówno w warstwie fabularnej jak i plastycznej, wykreowanego przez Janusza Christę świata słowiańskich wojów, nie zaś jego humorystyczną parodią. Okładkę pierwszego tomu ozdobi niepublikowany dotąd, oryginalny rysunek Christy.

Pozostałe październikowe wydarzenia komiksowe to:

  • Legendarny „Relax” - rocznicowa antologia wybranych komiksów najważniejszych polskich twórców.
  • Wydanie jednego z najlepszych humorystycznych komiksów fantasy - „Hugo” - w dwóch tomach. Tom pierwszy będzie zawierał 5 komiksów, drugi zaś, adresowany do najbardziej zagorzałych fanów, materiały dodatkowe.
  • Integralne wydanie w twardej oprawie „Wiecznej Wolności” Marvano.
     


Elektroniczna wersja katalogu KOMIKSY 2016

lista aktualności