Aktualności

EGMONT Z MOCĄ STAR WARS

16-09-2015

W oczekiwaniu na kinową premierę kolejnego epizodu Gwiezdnych Wojen w grudniu 2015, Wydawnictwo Egmont przygotowało gratkę dla fanów Star Wars: magazyn "Star Wars Komiks", w którym znalazły się najnowsze komiksy wydawnictwa Marvel. Do księgarń trafiły też pierwsze albumy ekskluzywnej kolekcji Star Wars Legendy.

"Star Wars Komiks"

Pierwszy numer dwumiesięcznika "Star Wars Komiks" ukazuje się 16 września 2015. W każdym wydaniu poza jedną zamkniętą opowieścią komiksową fani znajdą artykuły tematycznie związane z Gwiezdnymi Wojnami, konkursy oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach, takich jak premiery filmów, książek czy zloty fanów. Przed premierą nowego filmu Star Wars: Przebudzenie Mocy ukażą się dwa numery magazynu.

W pierwszym numerze dwumiesięcznika został zmaieszczony komiks Skywalker atakuje (zbiorcze wydanie 6 marvelowskich zeszytów z cyklu Star Wars). Akcja opowieści rozgrywa się po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Rebelia kontynuuje walkę z Imperium. Luke, Han i Leia dokonują sabotażu w fabryce broni, a Darth Vader usilnie poszukuje młokosa, który doprowadził do eksplozji imperialnej stacji bojowej. Jeszcze nie wie, że ten młodzieniec nazywa się Luke Skywalker...

Premiera drugiego w tym roku numeru "Star Wars Komiks" planowana jest na 17 listopada.

Star Wars Legendy

Kolejna propozycja dla fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen to Star Wars Legendy: ekskluzywna 10-tomowa kolekcja najciekawszych historii, które stanowią gwiezdnowojenny kanon.

W 2015 roku do rąk czytelników trafi 5 tomów tej kolekcji: Cienie Imperium (już w sprzedaży), Darth Vader i Widmowe Więzienie (już w sprzedaży), Czystka (premiera w październiku 2015), W cieniu Yavina (premiera w listopadzie 2015) oraz zaskakujące śmiałą stroną graficzną Mroczne Imperium (premiera w grudniu 2015), które stanowiło przełom w historii opowiadania o uniwersum Star Wars i do dziś zachwyca.

lista aktualności