Aktualności

KAJKO I KOKOSZ

10-11-2010

Na Trygława i Swaroga!

Jeśli to hasło obudziło w tobie wspomnienia z dzieciństwa, musiałeś czytać komiksy o przygodach Kajka i Kokosza.
Ucieszy cię pewnie wiadomość, że Kajko i Kokosz wciąż mają się świetnie.

Wszystkim fanom twórczości Janusza Christy polecamy blog NA PLASTERKI - http://na-plasterki.blogspot.com/

Autorzy bloga zgromadzili ogromną ilość informacji i ciekawostek na temat bohaterów komiksu i ich „życia” poza komiksem. Jest też pełna bibliografia oraz mnóstwo grafik. Obecnie można zapoznać się z wynikami bardzo ciekawego plebiscytu. Użytkownicy bloga wybrali nowych rysowników, którzy mieliby podjąć się kontynuacji opowieści. Chwalebna ze wszech miar inicjatywa, którą – co zrozumiałe – popieramy :o)

 

 

Dokładając swoją cegiełkę do dzieła wielbicieli przygód słowiańskich wojów, informujemy:

 

16 listopada 2010 r. wejdzie na rynek gra planszowa KAJKO I KOKOSZ – WYPRAWA ŚMIAŁKÓW.
Jest to polska edycja gry Roberto Fragi, znanej w innych krajach pod tytułem Drachen Delta / Dragon Delta. Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy w wieku 8-108 lat. Czas gry: 30 minut.

 

Celem gry jest dotarcie na drugą stronę jeziora. Gracze muszą w przemyślany sposób budować kładki z kamieni i pni drzew oraz przewidywać plany rywali. Każdy błąd kończy się mokrą kąpielą w jeziorze. Wygra gracz, któremu uda się najszybciej dotrzeć po kładkach na drugi brzeg jeziora. Każda runda rozpoczyna się od wyboru pięciu z trzynastu dostępnych akcji, które gracz planuje wykonać w danej rundzie. Jeżeli którejś z akcji nie będzie w stanie wykonać, jego pionek wpada do wody i wraca na swój brzeg.

 

Zobacz - komiksy z serii Kajko i Kokosz.

Zobacz - komiksy Kajtek i Koko wydane w serii Klasyka Polskiego Komiksu

lista aktualności