Aktualności

Nowości komiksowe - październik 2010

01-10-2010

 

Mistrzowie Komiksu
Usagi – Yokai
Scenariusz i rysunki: Stan Sakai
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 160 x 235 mm
Cena: 39,99 zł
ISBN 978-83-237-4607-2
Język oryginału: angielski
Znany na całym świecie mistrz fabuły, Stan Sakai, obchodzi srebrną rocznicę wydania komiksu o Miyamoto Usagim. Z tej okazji prezentuje pierwszą w serii Usagi Yojimbo oryginalną powieść graficzną, a w niej zupełnie nową historię o przygodach bohatera, w całości namalowaną akwarelą.
Yokai to potwory, demony i duchy, będące elementem japońskiego folkloru. Są wśród nich zmiennokształtne kitsune, obakeneko – kocie demony oraz złe ogry oni. Usagi musi zmierzyć się z nimi wszystkimi, kiedy zdesperowana kobieta błaga go, by pomógł jej odnaleźć uprowadzoną córkę. Szukając porwanej dziewczynki głęboko w lesie, Usagi odkrywa, że yokai gromadzą się, chcąc przejąć władzę nad okolicą. Na szczęście do Usagiego dołącza Sasuke, Pogromca Demonów, który również pragnie powstrzymać inwazję. Ale sprawy nie zawsze mają się tak, jak nam się wydaje – zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z siłami nadprzyrodzonymi! Fascynująca historia, dogłębnie przemyślana warstwa plastyczna i pieczołowicie dobrane akcenty z epoki tworzą fantastyczną mieszankę. Usagi Yojimbo to prawdziwa gratka dla czytelników komiksu w każdym wieku. – „Publishers Weekly”

 

Plansze Europy
Skład główny
Scenariusz i rysunki: Regis Loisel i Jean-Louis Tripp
Przekład: Katarzyna Wójtowicz
Oprawa: twarda
Objętość: 240 stron
Format: 215 x 290 mm
Cena: 119,90 zł
ISBN 978-83-237-3692-9
Język oryginału: francuski
Lata dwudzieste XX wieku. W zagubionej pośród kanadyjskich lasów wsi życie toczy się odwiecznym rytmem: od narodzin do śmierci. Nowy proboszcz zaczyna swoją pracę w parafii od ceremonii pogrzebowej właściciela sklepu (tytułowego składu głównego), Felixa Ducharme. Owdowiała Marie Ducharme źle znosi samotność i ciężką pracę. Nie wie, co zrobić ze swoim życiem…
Gdy z nastaniem jesieni mężczyźni wyruszają do lasu, by zimą pracować jako drwale, niespodziewanie we wsi pojawia się Serge Brouillet – tajemniczy weteran pierwszej wojny światowej. Wraz z jego przybyciem życie Marie i jej sąsiadów bardzo się zmienia...
Felix Ducharme, który obserwuje i komentuje wszystko z zaświatów, nie jest zachwycony, a co powiedzą mężczyźni, kiedy wiosną wrócą z lasu?…
Cykl SKŁAD GŁÓWNY został stworzony przez dwóch wybitnych scenarzystów i rysowników: Régisa Loisela (W Poszukiwaniu Ptaka Czasu, Piotruś Pan) i Jeana-Louisa Trippa (Jacques Gaillard, Paroles d`Anges).
Polskie wydanie zawiera trzy tomy: Marie, Serge i Mężczyźni.

 

Blacksad
Piekło, spokój, tom 4

Scenariusz: Juan Diaz Canales
Rysunki: Juanjo Guarnido
Przekład: Joanna Jabłońska
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 235 x 310 mm
Cena: 39,90 zł
ISBN 978-83-237-4610-2
Język oryginału: francuski
Nowy Orlean przygotowuje się do słynnego Mardi Gras. Podczas karnawałowej zabawy miasto wypełni się radością, barwami i muzyką. Ale kolebka jazzu w Luizjanie ma też ciemne oblicze. Wśród handlarzy narkotyków, wyznawców wudu i przestępców nasz detektyw przed świtem musi odnaleźć znanego pianistę Sebastiana „Little Handa” Fletchera. Dla Blacksada ta noc będzie bardzo długa...
Piekło, spokój to czwarta część wielokrotnie nagradzanej serii Juana Díaza Canalesa i Juanjo Guarnido.

 

Science Fiction
Rozbitkowie czasu
Scenariusz: Paul Gillon i Jean-Claude Forest
Rysunki: Paul Gillon
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 288 stron
Format: 190 x 260 mm
Cena: 99,00 zł
ISBN 978-83-237-3766-7
Język oryginału: francuski
Klasyka europejskich opowieści graficznych! Seria, która wywarła ogromny wpływ na rozwój komiksu z gatunku science fiction.
Pod koniec XX wieku ludzkość przeżywa wielki kryzys, wywołany przywleczoną z kosmosu zarazą. Aby nasza rasa mogła przetrwać, w przestrzeń zostają wysłane dwie kapsuły – jedna z mężczyzną, a druga z kobietą. Mają powrócić na Ziemię, kiedy warunki do życia i odnowienia gatunku okażą się sprzyjające dla człowieka. Mija tysiąc lat. Kapsuła z mężczyzną zostaje ściągnięta na Ziemię przez nielicznych ludzi, którzy jeszcze ją zamieszkują. Obudzony po trwającym dziesięć wieków śnie Christopher musi odszukać swoją zaginioną w przestrzeni towarzyszkę, a potem uratować ludzkość przed wrogami z głębin kosmosu i niezwykłymi epidemiami.
Polskie wydanie zbiorcze zawiera albumy: Uśpiona gwiazda, Śmierć z przestworzy, Labirynty, Świat kanibali i Czuła Chimera.

 

W poszukiwaniu Ptaka Czasu – Droga Łowcy
Scenariusz: Serge Le Tendre i Régis Loisel
Rysunki: Vincent Mallié
Oprawa: miękka
Objętość: 72 strony
Format: 215x290 mm
Cena: 35,00 zł
ISBN 978-83-237-4611-9
Język oryginału: francuski
Trzeci tom prequelowej serii fantasy o pierwszych przygodach wojownika Bragona i księżniczki Mary. Bragon w poszukiwaniu przygód dołącza do grupki zuchwalców, pragnących dostąpić zaszczytu terminowania w rycerskim rzemiośle u legendarnego Łowcy... Czeka go trudna przeprawa, gdyż wybraniec może być tylko jeden, a szkolenie jest piekielnie niebezpieczne. W dodatku w sprawę włącza się wszechobecny Zakon Znaku, który ma wobec Łowcy własne plany...
Znakomity, pełen przygód album z legendarnej serii, stworzonej przez Serge’a Le Tendre’a i Regisa Loisela, odsłania barwna i dramatyczna przeszłość jej bohaterów i rzuca nowe światło na ich późniejsze przygody. Choć nowy cykl tworzony jest we współpracy z młodymi rysownikami, w pełni zachowuje specyficzny klimat i urok pierwowzoru.

 

Klasyka Polskiego Komiksu
Tytus, Romek i A`Tomek – Księga 80-lecia
Scenariusz: Henryk Jerzy Chmielewski
Rysunki: Henryk Jerzy Chmielewski
Oprawa: twarda
Objętość: 200 stron
Format: 170 x 260 mm
Cena: 49,99 zł
ISBN 978-83-237-4635-5
Język oryginału: polski
Tytus, Romek i A’Tomek – Księga 80-lecia to jubileuszowy zbiór, ukazujący się w 80. urodziny twórcy Tytusa, Henryka Jerzego Chmielewskiego. Jest to jednocześnie księga retrospektywna, ukazująca różne etapy rozwoju bohaterów Papcia Chmiela. Pierwsze komiksy drukowane w tym tomie powstały niemal czterdzieści lat temu. Czytelnik znajdzie tu historyjki i sceny, które nigdy potem nie trafiły do albumów, ale także zaczyny kilku późniejszych ksiąg. Zobaczy, jak kształtował się warsztat Henryka Chmielewskiego, jak zmieniał Tytus i jego koledzy, jak wcześniejsze pomysły ewoluowały, by znaleźć swój ostateczny kształt w kolorowych książeczkach. W albumie są zarówno historie czarno-białe, ukazujące się w latach 60. na łamach „Świata Młodych”, jak i kolorowe, narysowane w latach 90. Razem z Księgą Zero album ten stanowi kompletny przegląd dziejów Tytusa, niezbędny każdemu prawdziwemu miłośnikowi polskiego komiksu!
Ta książka to urodzinowy prezent dla Henryka Jerzego Chmielewskiego, ale też dla wszystkich miłośników jego twórczości.
Wszystkiego najlepszego, Drogi Papciu. Dziękujemy za historie, które zechciałeś nam opowiedzieć i narysować!
 

 

Klasyka Polskiego Komiksu
Kajtek, Koko i inni
Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Oprawa: twarda
Objętość: 240 stron
Format: 170 x 260 mm
Cena: 59,99 zł
ISBN 978-83-237-4640-9
Język oryginału: polski
Kajtek, Koko i inni to trzeci tom Janusza Christy ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu. W przekrojowy sposób prezentuje całą jego twórczość, której siłą jest błyskotliwy dowcip, świetny rysunek, celna obserwacja obyczajowa. Występuje tu plejada niezwykłych bohaterów, których Janusz Christa stworzył dla wielu pism: Kajtek i Koko, Kuku i Ryku, Gucek i Roch, Pan Paparura, Palacze i wielu innych. Większość z tych komiksów od lat jest praktycznie niedostępna dla miłośników twórczości Janusza Christy. Tom zawiera również biografię i bibliografię artysty.
Komiksy zawarte w Kajtku, Koku i innych powstawały na przestrzeni czterdziestu lat. Od roku 1957, gdy Janusz Christa zadebiutował jednostronicowymi historyjkami Kuku-Ryku, aż po rok 1993, kiedy stworzył Opowieści Koka i Polbidę. Te dwie ostatnie historie nigdy wcześniej nie były publikowane – w tym tomie mają swoją premierę.


PERIODYKI

 

Fantasy Komiks
Tom 6


Scenariusz i rysunki: różni autorzy
Przekład: różni tłumacze
Oprawa: miękka
Objętość: 164 strony
Format: 170x260 mm
Cena: 19,99 zł
ISBN 978-83-237-4618-8
INDEKS 261823


W kioskach od 6 października

Nowy cykl! Sloka część 1 – Seria stworzona przez dwóch Francuzów: scenarzystę Ulriga Godderidge’a i znanego (np. Rozbitkowie z Ythaq) rysownika Adriena Flocha. Na planecie Link-Archoid toczą ze sobą wojnę dwa imperia, które wkroczyły w okres rozwoju technologicznego. Ale istnieją też zagubione na oceanie wyspy, których mieszkańcy wierzą w dawnych bogów i parają się magią. Na jednej z takich wysp awaryjnie ląduje samolot wojskowy z dwoma żołnierzami na pokładzie...
Kontynuacje dwóch serii: Legenda część 4 – Cykl napisany i zilustrowany przez Swolfsa oraz Lasy Opalu część 4 – Seria napisana przez Christophe’a Arlestona, a zilustrowana przez Philippe’a Pelleta.
Stripy humorystyczne: Gobliny, Heroic Pizza, Barbok i Blondella.
Artykuł: Ile jest fantasy w SF
 

 

Star Wars Komiks
Nr 10/2010

 

Scenariusz i rysunki: różni autorzy
Przekład: Jarosław Grzędowicz, Maciek Drewnowski
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 170x260 mm
Cena: 5,99 zł
ISSN: 1899-4881-10
EAN: 9771899488262

W kioskach od 16 października
 
BEZIMIENNY
Należący do rasy Zabraków z Iridonii Darth Maul urodził się 54 lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci i już w dzieciństwie został uczniem Dartha Sidiousa. Oprócz pokrywających całe ciało tatuaży, wzorowanych na pradawnych Sithach, wyróżniał go miecz świetlny o dwóch klingach. Komiks pokazuje, jak powstała ta broń.
JABBA: ZDRADZONY
Znany z obu filmowych trylogii Jabba Desilijic Tiure pochodził z nadzwyczaj inteligentnej i długowiecznej rasy Huttów. Podobnie jak liczni jego pobratymcy, był szefem organizacji przestępczej. Wielu nastawało na jego życie, starał się więc otaczać wyłącznie zaufanymi istotami. Za swojego najwierniejszego zausznika uważał Biba Fortunę, Twi’leka (do tej samej rasy należała m.in. Aayla Secura).
W OKOPIE
Bitwa o Hoth, ukazana w filmie Imperium kontratakuje, była jednym z największych starć między Rebelią a Imperium i zakończyła się ewakuacją rebeliantów, którzy ponieśli wcześniej ciężkie straty. W komiksie oglądamy ją oczami młodego kaprala Jobina. Pojawiająca się w tej historii Mon Mothma, była senator, należała do założycieli Sojuszu Rebeliantów.
 

 

Gigant 
 

Scenariusz: Różni autorzy
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: Miękka
Objętość: 256 stron
Standard:
Format: 126x188 mm
Cena: 12,99 PLN

ISBN: 978-83-237-3726-1
EAN: 978823737261
 

 

W sprzedaży od 13 października

Na odległej wyspie żyje tajemnicze plemię Hipolo. Słynie ono z niezwykle bujnego owłosienia – wszyscy jego członkowie mają przeogromne czupryny! Wkrótce sekret Hipolo wychodzi na jaw, a Sknerus obmyśla kolejny chytry plan. Wszystko idzie jak z płatka, aż nagle...
Ta i inne historie w najnowszym numerze Giganta, zatytułowanym Kaczor nożycoręki! 256 stron komiksowych historii o Kaczorze Donaldzie, Myszce Miki i innych disnejowskich bohaterach.
 


 

lista aktualności