Postacie

OTO PRZYJACIELE I WROGOWIE SPRYTKA

 

Krętek
Imię: Antoni. Mój najlepszy przyjaciel od czasu, gdy przyłapano nas na podglądaniu przez dziurkę od klucza dziewczyn w szatni. On i ja to "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Zawsze będziemy się przyjaźnili, chyba że ukradłby mi moja narzeczoną... Ale on nigdy by czegoś takiego nie zrobił.

Zuzia
Naprawdę nazywa się Zuzanna Cuksik. Jest córka cukiernika. To moja narzeczona - przynajmniej ja tak myślę. Ma niezły charakterek, więc czasami sam nie wiem, jak to z nami jest. Dziadunio mówi, że na tym właśnie polega tajemnica kobiet. Zuzia nie znosi, gdy się ją traktuje jak blondynkę.

Pączek
Imię: Mikołaj. To mój drugi najlepszy przyjaciel. Za dużo je. Jest tak gruby, że pewnego dnia pęknie. Mówi, że ma problem z hormonami czy czymś podobnym. Akurat! Nigdy nie uwierzę, żeby hormony mogły tyle jeść.

 

DOROŚLI:

 

Pan Makiepa
Nauczyciel wuefu. Uwielbia gnębić uczniów. Autor zdania: "Inteligentny sportowiec unika zbędnego wysiłku". Pije. Pali. Pije. Pali. Życiowy nieudacznik.

Ojciec Langelus
(Na imię ma Hiacynt.) Czujny strażnik dusz żyjących w cieniu dzwonnicy. Szpieguje moje spacery z Zuzią do lasku. Czasem zwraca się do nas w trzeciej osobie: "On"! Zarezerwował już sobie miejsce "tam na górze". A z tych rzeczy się nie żartuje.

Dziadek
Poznał życie w okopach. Pali fajkę bez zaciągania się. Wielokrotny zwycięzca "Wyścigów przodków na kółkach". Nosi sztuczna szczękę i zażywa kąpieli w aromatycznych algach. Strasznie zwariowany. Jest moim ulubionym dorosłym.

drukuj