Autorzy

Twórcami cyklu są scenarzysta Xavier Dorison (ur. w 1974 r.) oraz rysownik Alex Alice (ur. w 1976 r.), którzy po raz pierwszy spotkali się na tzw. komiksowym "festiwalu Wielkich Szkół" w Paryżu. Alice - rysowniczy samouk - miał już za sobą debiut w postaci ilustracji do "Casus Belli" - pisma poświęconego grom fabularnym. Choć ukończyli rywalizujące ze sobą wyższe szkoły handlowe, szybko zostali przyjaciółmi i niebawem wspólnie wymyślili "Trzeci Testament".

Obaj autorzy pracują także nad innymi przedsięwzięciami. Dorison wspólnie z Mathieu Lauffrayem stworzył w 2000 r. komiks pt. "Prorok", zaś z Christophem Becem współpracuje przy serii "Sanktuarium". Wraz z Fabienem Nury pisze scenariusz filmowy, przygotowują też serię komiksową "West" - western fantastyczny, dziejący się na początku XX wieku. Autorem rysunków będzie specjalista w tym gatunku, Christian Rossi. Pierwszy album ujrzy światło dzienne pod koniec tego roku.

Z kolei Alice napisał scenariusz do komiksu "Tomb Raider - Dark Aeons", rysowanego przez Patricka Freona. Wziął także udział w zbiorowym przedsięwzięciu pt. "Wampiry", gdzie jest jednym z licznych autorów ilustracji.
 

drukuj